Ako prvá sukňa odletela z Piešťan do New Yorku

Bol to náš prvý Urban Market a úplne prvý Grape. Obe sme boli skôr pohodové tipy. Chyba! Grape bol dokonalý, skoro až dokonca. Búrka prekvapila nielen nás.

V piatok o 10:00 sme boli prichystané ukázať svetu, čo sme to vlastne za tých pár mesiacov vymysleli. Bolo to napínavé. Na prvé ráno a sucho v hrdle nikdy nezabudneme. Úplne prvé k nám prišli maminy z vedľajšieho stanu. Najmilšie boli! A to už bolo samé “Och!” a “Ach!” a “Aké pekné!” a my sme stále mali trému. Len pomaly sme so seba súkali, že to sú naše sukne, že sú slovenské. To sú oni, naše prvé návštevníčky:

Chceli sme niekomu spraviť radosť a tak sme prvýkrát spolu s Kikou z Kristina Botlova Photography vymysleli súťaž o šaty, sukňu a nezabudnuteľné fotenie s kamarátkou (ako to dopadlo sa dozviete už o chvíľu). S pribúdajúcim časom stúpali nielen teploty, ale aj počet súťažiacich. A nielen tých. Množstvo mladých gentlemanov chcelo svoje polovičky ihneď obliecť do našich šiat! To sme nečakali!

A potom to prišlo. Asi o pol 4 prišla vyskúšať sukničku Granko dalšia mladá dáma. Bez nej už neodišla. Naša prvá Granko sukňa odletela z letiska v Piešťanoch rovno do New Yorku! Toľko radosti! Hneď prvá sukňa a až za veľkú mláku.

Ako sa Grape chýlil ku koncu, boli sme rady, že o víťazkách súťaže rozhodne náhoda. Všetky boli krásne, šťastné a usmiate. My sme úsmev na tvári nestrácali vďaka nim, najlepším kamarátom a kýblom studenej vody. Napriek horúčave a rýchlemu odsunu sme to milovali. SAINT DOT bola prvýkrát medzi ľuďmi a páčila sa. A nám sa to veľmi páčilo tiež.